OneFuturia.pl

Łączymy sferę ciała i ducha

Energia Prany - czy żyjemy dzięki niej?....

2019-06-16 Wizjonerka życia Diona

Energia Prany - czy żyjemy dzięki niej?…

Prana jest energią dzięki której żyjemy. Bez nie byłoby życia. Naturalnym, wiecznym źródłem energii jest ziemia, słońce i powietrze. Jednak nie jesteśmy nauczeni pobierać tej energii w wystarczającej ilości, dlatego wspomagamy się żywnością, z której czerpiemy większość energii. Szkoda, że zapomnieliśmy o tych podstawowych źródłach energii, to one dają nam czystą energię.

Prana Energia Subtelna (Subtle Energy), częściej znana jako energia praniczna (Chi, Ki, Prana, Mana, …) jest wszechobecną energią życiową – zbudowane jest z niej nasze ciało energetyczne aura. Chińczycy nazywają ją również „Oddechem Kosmosu” albo „Oddechem Smoka”. To właśnie ona jest podstawą zjawisk określanych jako paranormalne i magiczne. Nie od dzisjaj wiadomo,ze miejsca gdzie jest wysokie stężenie Prany takie jak Lourdes, Częstochowa i inne są zwykle miejscem uzdrowień.

Prana pochodzi głównie ze słońca, powietrza i ziemi. Źródłem słonecznej prany są promienie świetlne. Działa ona pobudzająco na ciało człowieka i sprzyja jego zdrowiu. Doświadczamy dobroczynnych skutków działania tego rodzaju prany, gdy się opalamy lub pijemy wodę naświetloną promieniami słonecznymi. Zbyt długie przebywanie na słońcu, a co za tym idzie, wchłonięcie nadmiernej ilości słonecznej prany może być jednak szkodliwe dla zdrowia ze względu na jej bardzo dużą moc.
Prana zawarta w powietrzu wchłaniana jest w procesie oddychania do płuc, ale może też być bezpośrednio pobierana z powietrza przez ośrodki energetyczne (czakry) naszego ciała. Wskutek głębokiego i powolnego oddychania możemy bardzo zwiększyć ilość wchłanianej Prany dlatego tak istotne jest prawidłowe oddychanie na co właściwie nie zwracamy specjalnej uwagi.

Pranę ziemi przyjmujemy z kolei zupełnie nieświadomie i właściwie automatycznie poprzez podeszwy stóp. Bardzo sprzyja temu chodzenie boso na przykład po trawie, piasku co jest przy okazji przyjemne.
Można również nauczyć się świadomego pobierania prany z ziemi, co pomoże odczuć nam wzmożony napływ sił życiowych, pozwoli lepiej wykonywać codzienną pracę i poprawi zdolność jasnego myślenia.

Pranę możemy wykorzystać przekazując ją innym osobom na przykład w celu ich leczenia. Osoby dysponujące nadmiarem energii samą swą obecnością sprawiają, że czujemy się lepiej. I odwrotnie, osoby wyczerpane wchłaniają energię z otoczenia nieświadomie, toteż po spotkaniach z niektórymi ludźmi odczuwamy zmęczenie bez żadnej racjonalnej przyczyny.

Dobrym sposobem, prostym i skutecznym a jednocześnie przyjemnym jest pobieranie Prany z energii drzew. Niektóre drzewa, takie jak sosny i wszelkie ogromne, zdrowe drzewa mają nadmiar żywotnej energii. Ludzie chorzy lub zmęczeni mogą odnieść wielką korzyść leżąc lub dotykając takich drzew – po takiej sesji szybko odczuwalnym efektem jest uczucie odprężenia, znika zmęczenie czujemy się lepiej.

Nie od dzisjaj wiadomo, że podczas złej pogody wiele osób źle się czuje i to nie tylko z powodu obniżonej lub podwyższonej temperatury, ale wskutek właśnie spadku stężenia prany słonecznej i powietrznej. Ogarnia ich umysłowa i fizyczna ociężałość – stają się podatni na choroby.

Loading...
  • © 2020 OneFuturia