OneFuturia.pl

Łączymy sferę ciała i ducha

I Ty możesz zostać jasnowidzem

2019-01-20 One Futuria

Parapsychologia określa jasnowidzenie jako umiejętność widzenia osób, zdarzeń czy przedmiotów w czasie i przestrzeni, wyłączając użycie zmysłów. A przynajmniej tych zmysłów, jakimi posługują się na co dzień „śmiertelnicy”, czyli wzroku, słuchu, węchu, smaku, dotyku.
Kto jest lub może być jasnowidzem? Mówi się, że nieliczni, tylko wybrani, szczególnie wrażliwi, widzący i czujący inaczej. Tak, istotnie, te warunki muszą być spełnione, aby „jasno widzieć”. Takich osób jest niewiele. Jednak jest i dobra wiadomość: otóż każdy z nas może być jasnowidzem, jeśli wykona pewną pracę. To najtrudniejsza praca, bo dotyczy sfery naszego ducha, naszej świadomości, pozbywania się ego. Im głębiej wejdziemy w siebie, im lepiej poznamy zakamarki własnej duszy, tym czyściej będziemy widzieć, tym wyraźniejsze staną się obrazy, jakie dostrzeżemy. Jasnowidz potrafi zobaczyć osoby, zjawiska, przedmioty. To zawsze interesowało wszystkich, nawet tych, który uważali się za ludzi logicznych, trzeźwo myślących. To dlatego poświęcano kiedyś badaniu tych zjawisk wiele czasu i energii. Dziś bardziej tłumaczymy je najnowszymi odkryciami z fizyki kwantowej, która potwierdza teorię hologramu. Krótko mówiąc: wszystko jest informacją.
Dobrze jednak wiedzieć, że współczesna parapsychologia dzieli jasnowidzenie na trzy rodzaje. Pierwszym z nich jest prekognicja, czyli przewidywanie przyszłości. Drugi to retrokognicja , która objawia przeszłość, a trzecim z nich jest psychometria – opisująca miejsca, osoby czy przedmioty na podstawie wizji zapoczątkowanej przez inny przedmiot. Oprócz jasnowidzenia istnieje również dar jasnosłyszenia, dzięki któremu informacje dotyczące przeszłości lub przyszłości dochodzą do nas w formie dźwięku. Istnieje także jasnoczucie, kiedy poprzez powierzchnię naszej skóry możemy poczuć coś, co wydarzyło się kiedyś lub wydarzy w przyszłości. Nic dziwnego, że ludzie chcieli wiedzieć co ich czeka, czego się spodziewać, jak chronić przed niebezpieczeństwem. Gdy w XIX wieku nastąpił rozkwit zainteresowania ezoteryką, wyróżniono trzy następujące typy jasnowidzenia: astralne, mentalne i przyczynowe. Pierwsze podziały możemy odszukać już w starożytności, gdzie ówcześni filozofowie podzielili sztukę przepowiadania przyszłości na dwie grupy. W pierwszej posługiwano się konkretnymi narzędziami i technikami, w drugiej stawiano na prawdziwe zdolności i naturalne umiejętności Wróżbity. Jasnowidzenie od wieków wzbudza w ludziach niezwykłą ciekawość oraz ogromne emocje. Każdy chciałby wiedzieć co czeka nas lub naszych bliskich, ale warto pamiętać, że jasnowidzenie obejmuje także lub przede wszystkim – umiejętność patrzenia na przyszłą historię tego świata i wielkich wydarzeń jakie prawdopodobnie będą miały miejsce. Wizje nie zawsze są oczywiste, podane „wprost”. Bywa, że przybierają formę pośrednią, którą można porównać do proroctw. W tym miejscu nie można nie wspomnieć o jednym z najsłynniejszych proroków – jasnowidzów: o synu żydowskiego kupca, zwanego Nostradamusem. Żył w latach 1503-1566, a przedstawione przez niego przepowiednie do dziś uważane są za niezwykle trafne.
Sny także przynoszą przepowiednie. Jeśli tylko potrafimy prawidłowo odczyta ć symbole senne, sen stanie się drogowskazem. Wyraźnie mówił o tym szwajcarski psychiatra, Carl Gustaw Jung. Hipnoza i trans również zaliczają się do metod, dzięki którym doświadczeni ezoterycy mogą przewidzieć nie tylko to co się wydarzy, ale także to, co dzieje się w chwili obecnej, jednak w innym miejscu. Badacze i uczeni przez dziesiątki, a może wręcz setki lat starali się zaprzeczyć istnieniu umiejętności jasnowidzenia, telepatii czy też telekinezy. To się jednak w stu procentach nie udało. Jednoznacznie nie można wykazać, czy takie umiejętności są niemożliwe. Wyniki niektórych eksperymentów prowadzą do zupełnie odmiennych stanowisk. Warto wypracować własny pogląd na istnienie jasnowidzenia, poprzez odkrywanie wewnętrznej wrażliwości. Jeśli będziemy nad sobą pracować, a nowe umiejętności wykorzystywać w szczytnych celach, zostaniemy jeszcze hojniej obdarowani. Przez kogo? Przez Źródło, które nigdy nie wysycha i w którym są wszelkie możliwe informacje. Zawsze tam były i będą, ale to od nas zależy czy i jak szybko będziemy mogli w pełni z nich skorzystać.

Loading...
  • © 2020 OneFuturia