OneFuturia.pl

Łączymy sferę ciała i ducha

O trzech księżniczkach, które znalazły miłość

2019-02-14 Wróżka Angoria

Chcecie bajki? Oto ona! Za górami, za lasami, mieszkały sobie trzy księżniczki. Jedna we Wrocławiu, druga nad morzem, trzecia w małej mieścinie, gdzie wszyscy się znają. Każda z nich szukała miłości.

I każda ją w końcu znalazła.

Judyta,

księżniczka z Wrocławia, miała świetny biznes i narzeczonego. Wcale nie lubiła, żeby służba nosiła ją w lektyce. Wręcz przeciwnie! Sama zasuwała na rowerze, a wiatr rozwiewał jej długie, rude włosy. Bo księżniczka kochała wolność, samodzielność i tiramisu, na które wpadała ze swoim księciem przynajmniej raz w tygodniu.

 • Ach, co tam księciuniu, jedzmy - żartowała i wbijała łyżeczkę w puszysty mus - Później pobiegamy dłużej na bieżni, prawda?

Książę ją kochał, więc potakiwał. Poddani często ją oklaskiwali, kiedy tak jechała wrocławskimi ulicami, bo kochali swoją pomysłową, kreatywną i mądrą księżniczkę. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie zły czarownik, który zakradł się do królestwa Judyta. Namówił księcia, żeby się rozstał z rudowłosą i odszedł w siną dal. Ksiażę uległ namowom i zniknął z królestwa, zaś księżniczka bardzo płakała i nie mogła sobie znaleść miejsca.

Poprosiła, żeby z zamorskiej krainy przyjechała do jej pałacu znana w całym świecie, wizjonerka życia Diona.

 • Jestem bardzo zajęta - odparła Diona, gdy posłaniec dotarł do niej z listem - Ale jeśli chodzi o złamane serce, to nie ma mowy, żebym kazała czekać biednej księżniczce. Każcie zaprzęgać rumaki! - zawołała i zarzuciła na ramiona ciepły szal, bo do Wrocławia był cholerny kawał drogi.

Kiedy w końcy dotarła na miejsce i weszła do królewskiej komnaty, Judyta siedziała przy kominku ze zwieszoną głową. Nic jej nie cieszyło. Zgasł jej dawny zapał i radość życia. Firma, którą do tej pory tak świetnie prowadziła, podupadła.

 • Czy możesz spojrzeć w swoje magiczne karty, Diono? - chlipnęła - I powiedzieć co mam dalej robić w życiu?

Diona wyjęła z przepastnej torby swoje dwie ulubione talie kart: lenormandy i Złotego Tarota.

 • No, zobaczmy - usadowiła się wygodnie na aksamitnym szezlągu - Zobaczmy księżniczko, co tam dla ciebie szykuje los. Ale tak czy owak, niczego się nie bój - dodała - Pamiętaj, że sami go tworzymy.
 • Ale jak? - Judyta chlipnęła po raz drugi - No jak, powiedz?
 • Przez pozytywne, dobre myśli - uśmiechnęła się tajemniczo Diona - I dzięki miłości, którą się otaczamy.

Chwilę później Diona rozłożyła talię kart, a księżniczka z lekkim wahaniem wybrała kilka. Wróżka chwilę patrzyła na rozkład, po czym wzięła głęboki oddech i uśmiechnęła się do zapłakanej Judyty.

 • On wróci - oznajmiła - Poczekaj. Odszedł nie dlatego, że cię nie kocha, ale dlatego, że musiał coś przemyśleć, dojrzeć do prawdziwego związku. Kiedy znów się zwiążecie, szybko będziesz w ciaży, zaś królestwo dostanie królewicza - patrzyła w karty i czytała jak z nut - Teraz powinnaś się zająć swoją pracą, pasją i własnym rozwojem.
 • Ach, Diono, to zbyt piękne, żeby było prawdziwe - oznajmiła smutno Judyta - Wiem, że twoja sława sięga do zamorskich ziem, ale jakoś nie mogę w to uwierzyć. To brzmi jak bajka!
 • Bo jest nią w istocie - mruknęła z humorem Diona - Ale niezależnie od tego, wszystko się ułoży, zobaczysz. Kiedy to się wydarzy, wyślij do mnie giermka z wiadomością.

W smutne serce Judyty wstąpiła nieśmiała nadzieja. Za radą Diony, zajęła się pracą i znów postawiła na nogi swoją agencję reklamową. Zapisała się także na kurs numerologii i jogę. Półtora roku później stał się cud. Książę odezwał się do Judyty i poprosił o wybacznie.

To wina złego czarownika - tłumaczył się - On mnie namówił na wyjazd z królestwa. Ale to nie poszło na marne, bo przekonałem się, że jesteś tą jedyną. Tylko czy mi wybaczysz?

 • Wybaczyła, jasne, że wybaczyła! - opowiadała Diona innym wróżkom, gdy spotkały się na corocznym Sabacie, gdzie popijały napary mocy i mądrości

A skąd to wiem? - zawiesiła głos - Bo jakiś czas temu przygalopował do mnie giermek na gniadym rumaku. W liście Judyta pisała, że jestem najlepszą z wróżek - tu Diona skłoniła się skromnie - I że wyjechali godzić się do spa. Zdaje się, że w górach. I tak się godzili, że latem przyjdzie na świat królewicz - zaśmiała się radośnie, a za nią wszystkie inne wróżki.

Lubimy Cię słuchać, Diono - mówiły - Opowiedz nam zatem jeszcze o…

Księżniczce Klementynie z Gdyni - Wiesz, o tej, która z samotności popijała wieczorami wino i paliła trawkę. A może nawet coś jeszcze.

Diony nie trzeba było długo prosić.

 • No cóż - zaczęła - Księżniczka Klementyna, prócz tego że zarządzała nadmorskim królestwem, była także prezesem firmy. I jak to zwykle w takich sytuacjach bywa - w pracy musiała być twarda i nieustępliwa, zaś w domu nikt na nią nie czekał. Była samotna, bo mężczyźni w większości boją się, że nie dorównają mądrej, bogatej kobiecie. Księżniczka smutki topiła w coraz większej ilości alkoholu. Coraz więcej także paliła. W końcu się ocknęła, że tak dłużej być nie może. Gdy trafiła do mnie, jej poddani już głośno szeptali, że z ich władczynią jest coś nie tak.

Diona szybko odkryła, że za jej uzależnieniem i samotnością leży klątwa, która rzuciła dawno temu zła wiedźma, czyli prawdopodobnie zazdrosna sąsiadka, która przeklęła kobiety w jej rodzie. Wróżka podjęła się odprawienia rytuału, który uwalnia od starych programów. Przez ten czas księżniczka także miała wykonać swoją pracę: oczyszczać ciało i umysł, czyli nie pić, nie palić, dużo spacerować, chodzić wcześnie spać.

 • To niezwykłe, wróżko Diono! - Klementyna nie mogła się nadziwić, że po odprawieniu rytuału, nie musiała już po przyjściu z pracy nalewać sobie wina, nie ciągnęło jej do zapalenia trawki. Kiedyś sobie tego w ogóle nie wyobrażała.

Oprócz rytuału, Diona wywróżyła księżniczce Klementynie wspaniałego męża. Teraz już nic nie stało na przeszkodzie, żeby znalazła miłość życia.

I znalazła, ale książę przyjechał do niej z innego królestwa, z daleka. Razem z całą świtą wniósł do komnat swój ulubiony fotel, biurko i laptopa. To było jego narzędzie pracy. Okazało się, że z wyróżnieniem ukończył Królewską Akademię Informatyczną i został wybitnym programistą.

 • Przeprowadził się, choć mój pałac jest znacznie mniejszy niż jego - rozpromieniła się Klementyna, kiedy relacjonowała Dionie historię wywróżonej już wcześniej miłości - Być może za jakiś czas przeniesiemy się do jego włości. A wiesz dlaczego? - Klementyna uśmiechęła się tajemniczo - Bo za kilka miesięcy ma przyjść na świat nasza córka. Chcemy nadać jej imię…Diona.

Szczęśliwa Klementyna wiedzie teraz w Gdyni spełnione życie szczęśliwej żony, matki i pani prezes.

Z kolei podupadła księżniczka Anastazja z Pcimia Dolnego, prócz zarządzania wieloma ziemiami rolnymi, lasami i łąkami, prowadziła także szkolną świetlicę. Należała do tych pracowitych dziewczyn, które nie zważają na królewskie tytuły, tylko, jak trzeba, to zakasują rękawy i zabierają się do roboty. Pierwsza miłość Anastazji była nieszczęśliwa, choć zapowiadała się wspaniale. Jej wybranek nie pochodził z królewskiego rodu, ale w jego żyłach płynęła szlachetna krew. Był rycerzem, a legendy o jego męstwie krążyły od morza do gór. Poznali się podczas turnieju, kiedy to galopując na swoim rumaku zdobył dla Anastazji główne trofeum - złoty diadem.

 • Ach, Anastazjo! - aż piszczały z przejęcia inne dobrze urodzone - Jak bardzo ci zazdrościmy! Żadna z nas nie ma takiego błyszczącego diademu!

Możesz go nosić i z daleka będzie widać, że nadchodzi księżniczka.

Anastazja miała do błyskotek dużo dystansu. Najbardziej lubiła pleść na swoich łąkach wianki ze stokrotek. Jednak w rycerzu zakochała się bez pamięci. Ale jak to bywa w tym środowisku, rycerzyk jeździł sobie to tu, to tam, a wszędzie było mnóstwo młodych dam, które zerkały na niego zachłannie, bo urody to mógł mu pozazdrościć nawet młody Brad Pitt.

No i w końcu stało się: rycerz - bawidamek opuścił Anastazję. W dodatku w bardzo nierycerski sposób, czym doprowadził ją do wielkiej rozpaczy. Wówczas młoda kobieta poprzysięgła sobie, że już nigdy więcej się nie zakocha. Minęły trzy lata, a ona wciaż pielęgnowała swój ból i trwała w samotności. A kręcił się koło niej pewien książę z równie podupadłego, jak Anastazja - rodu. I chociaż jej się podobał - bo był dobry, inteligentny i całkiem przystojny, nie umiała otworzyć się na miłość. W pewnym momencie, mądra ciotka Anastazji, księżna Romualda, postanowiła wezwać do Pcimia Dolnego wróżkę Dionę. Okazało się, że Diona była nawet w pobliżu pałacu, gdyż zamawiała na wymiar nową kuchnię, żeby warzyć w niej magiczne napary.

 • Dobrze, przyjadę - wyraziła chęć spotkania się z Anastazją - Już niejedną księżniczkę wyciągnęłam z depresji!

Anastazja była skromnie ubraną, piękną kobietą. Miała szlachetne rysy twarzy i równie szlachetne serce. Ale głęboko zranione.

 • Wiem co się wydarzyło trzy lata temu - zaczęła łagodnie Diona - Ale to nie powód, by zamykać się na nowe uczucie. Możemy w ten sposób przegapić miłość życia.

Długo rozmawiały przy blasku świec. Diona zapewniła ją, że książę, który teraz zabiega o jej względy, jest wart uczucia i można mu zaufać.

 • Królewski kronikarz doniósł mi niedawno, że Anastazja i mądry książę pobrali się, a niedługo przyjdzie na świat ich synek - oznajmiła radośnie Diona swoim wróżkom na kolejnym Sabacie, gdzie piły nowe, magiczne napary jej autorstwa - I będą żyli długo i szczęśliwie. Tego jestem pewna!

Bo miłość daje nową siłę na życie, ukrzydla, upiększa i sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi. A ponieważ wszystkie jesteśmy księżniczkami dla swoich wybrańców, tak też możemy się czuć!

Z okazji Walentynek wielkich i małych miłości, radosnych flirtów i gorących romansów życzy wszystkim - Wizjonerka Życia Diona.

Loading...
 • © 2020 OneFuturia