OneFuturia.pl

Łączymy sferę ciała i ducha

TAROT - wrota do wszechświata

2019-01-22 Mentalistka CZANDRA

Dlaczego? Niewątpliwie są to cudowne karty jednak według mnie musimy łączymy się ze swoim wyższym „Ja” a co za tym idzie przekraczam świat rzeczywisty. By rozwinąć i wyjaśnić tą myśl zacznę pięknym wierszem „PATRZYMY NA CIEBIE ŚWIECIE NIEWIDZIALNY, DOTYKAMY CIĘ ŚWIECIE NIEUCHWYTNY, POZNAJEMY CIĘ ŚWIECIE NIEPOZNAWALNY” Francis Thomson. Same karty są bardzo stare i ich historia sięga IV wieku!.

O tarocie historii oraz możliwościach można długo pisać ja jednak chciała bym poruszyć prze de wszystkim aspekt ezoteryczny jako środek dywinacyjny i rozwój duchowy.

Dzięki kartom Tarota poznajemy swoją podświadomość, ale i uczciwość i szczerość, poznajemy również mechanizmy swojego postępowania. Kontakt z kartami prowadzi do rozwoju duchowego pod warunkiem iż do kart podchodzi się poważnie!. Carl Gustaw Jung wybitny psycholog i człowiek który interesował się bardzo Ezoteryka zdefiniował archetypy naszej podświadomości i miedzy innymi mówi iż by karty przekazywały nam informację to musimy się z nimi łączyć na poziomie podświadomości ale i z odpowiednim szacunkiem do samych kart. Widziałam w swojej pracy tak zwanych „Tarocistów” którzy kładli karty nie mając bladego pojęcia co one chcą przekazać, i nawet jeśli ktoś nauczy się samych znaczeń poszczególnych kart to i tak wiedza moim zdaniem bezużyteczna, dlaczego właśnie dla tego iż nie ma połączenia na poziomie podświadomości niektórzy nazywają to darem. Można by mnożyć i opowiadać takie przykłady.

Bardzo ważne są również intencje osoby pytającej.

Zdarza iż jedna osoba zadaje to samo pytanie w tym samym czasie kilku tarocistą, nie wydaje mi się by karty odpowiadały wówczas prawdziwie. Tarot ma swoje zasady i trzeba być w stosunku do niego uczciwym jeśli dostałeś raz odpowiedź to nie pytaj sto razy o to samo ! Trzeba odczekać minimum 3 miesiące.

Kolejną ważna informacją jest to, iż NIE MŻEMY PODEJMOWAĆ ZA NIKOGO DEZYCJI, możemy tylko radzić, wskazać drogę, co często mija się z oczekiwaniami pytających. Zawsze staramy się być jak najbliżej prawdy chociaż jesteśmy ludźmi i możemy się czasem odrobinkę pomylić 🙂 z całego serca życzę by działo się to jednak jak najrzadziej.

I już na koniec by z puentować moją wypowiedź, jedna z ulubionych moich kart Głupiec – oznacza początek i koniec, zawsze przypomina mi o tym że uczymy się całe życie.

Wróżka CZANDRA

listopad 2018

Loading...
  • © 2020 OneFuturia