Witaj w świecie Magii i Nauki

Portal łączący strefę Ciała i Ducha

STREFA MAGII

TOTALNA BIOLOGIA

ARTYKUŁY

WARSZTATY

SPOTKANIA

KOBIECOŚĆ A TOTALNA BIOLOGIA

 

Po co mamy raka piersi?

Dlaczego akurat spotkało to Magdę ? Taka dobra kobieta, kochająca mama, dbająca o wszystkich – ubolewała Jola, kiedy opowiadała, że jej bliska znajoma dostała właśnie diagnozę: nowotwór piersi – Dlaczego właśnie ona?
Istnieje przekonanie, że „choroba nas spotyka”. Jola wyraźnie pyta: dlaczego „to” spotkało Magdę. Trochę to wygląda tak, jakbyśmy sobie wędrowali wesoło i nagle stajemy jak wryci, bo na drodze zaczaiło się coś wielkiego i ciemnego – niczym Buka z Muminków. I spotkało nas!

A my nie mogliśmy tego ominąć. Otóż to nie choroba spotyka nas. To my sami uruchamiamy ten proces z powodu nadmiernego stresu jakiego doświadczamy.

Dla naszego mózgu, który jest jak skrzynka z bezpiecznikami, to sygnał alarmowy, że… już, już, lada moment może dojść do zwarcia i wyłączenia całego systemu. Wyłączenia – czyli śmierci. Do tego biologiczny mózg nie może dopuścić, wszak jego zadaniem jest utrzymanie nas przy życiu – jako gatunku – najdłużej jak się tylko da.

Dlaczego zatem Magda akurat w tym momencie życia dostała taką diagnozę? Bo miała poważne kłopoty z synem.
Zmiany, które ujawniają się w piersiach, mówią o przeżytym lub przeżywanym konflikcie gniazda. Jeśli czujemy się bezradne np. w kwestii pomocy naszemu dziecku lub komuś, kogo traktujemy jak „nasze dziecko”, (mama staruszka, ukochany pies itp), a stres z tym związany nas przytłacza – mózg, aby ratować nas od nagłej śmierci, przekazuje stres do organu – czyli konkretnie lokalizuje go w jednej z naszych piersi. Jeśli jesteśmy praworęczne, a konflikt tyczy się macierzyństwa – w lewej, gdy zmiana pojawia się w prawej piersi – chodzi o partnera, wspólnika, przyjaciółkę itp…

U osób leworęcznych jest odwrotnie. Wówczas mówimy o konflikcie tzw. rozszerzonego gniazda.
Czemu tak się dzieje? Przecież nikt nie chce chorować, więc to chyba nienajmądrzejszy pomysł ze strony Natury, by uruchamiała proces zwany przez nas chorobą? Jeśli patrzymy na to z naszego punktu widzenia, to istotnie – nie zrozumiemy co się dzieje. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że prócz tego, iż jesteśmy na przykład Magdą Kowalską, córką, żoną, matką, księgową, mieszkanką miłego osiedla itp… ale także istotą biologiczną, która nosi w sobie archaiczny program ratowania potomstwa i tych których kochamy to całą sytuację zobaczymy w innym świetle. Pamiętajmy, nasz biologiczny mózg nie rejestruje czasów nowożytnych! Krótko mówiąc: nic nie wie o wszelkich zdobyczach cywilizacji.

Kiedyś, pramatka, która martwiła się o swoje potomstwo mogła jedynie je nakarmić, w mleku przekazując siłę, zdrowie, bezpieczeństwo, ochronę.

Jeżeli teraz, w naszym życiu zjawia się sytuacja stresowa z jaką sobie nie radzimy, a dotyczy naszej rodziny, za którą czujemy się odpowiedzialni – mózg pomaga i tworzy guz, który produkuje więcej mleka. Archaiczny program odpala, bo świadomie nie umiemy sobie poradzić z przytłaczającym stresem. Co zatem może zrobić mózg by nam pomóc? Zareaguje w jedyny możliwy sposób: uruchomi zmianę!

Jakie to logiczne, prawda? To dlatego wiedza, którą propaguje Roberto Barnai na bazie odkryć dr Hamera, otrzymała nazwę: Biologika.

Wiedza ta daje szansę na zupełnie wyzdrowienie. Uruchomiony nieświadomie program można wyłączyć przy pomocy świadomości.
Ale trzeba o tej możliwości wiedzieć. Zbyt piękne? Wcale nie. Logiczne. Nie dotrwalibyśmy do tej chwili, gdy Natura nie miała w rękawie takich rozwiązań.

Jeśli chcecie wiedzieć jakie konflikty programują nowotwór piersi ( jest ich cztery – bo i nowotwory piersi umiejscawiają się w różnych tkankach), to zapraszam na warsztaty! Wyjaśnię także co stoi za rakiem jajników i czemu … służą cysty na jajnikach. W przyrodzie wszystko czemuś służy.

Jeśli masz pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zgoda

4 + 2 =

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram