Artykuły OneFuturia

STREFA MAGII

TOTALNA BIOLOGIA

DIETETYKA

WARSZTATY

SPOTKANIA

Wróżka CZANDRA

Tarot wrota do wszechświata

Dlaczego? Niewątpliwie są to cudowne karty jednak według mnie musimy łączymy się ze swoim wyższym „Ja” a co za tym idzie przekraczam świat rzeczywisty. By rozwinąć i wyjaśnić tą myśl zacznę pięknym wierszem „PATRZYMY NA CIEBIE ŚWIECIE NIEWIDZIALNY, DOTYKAMY CIĘ ŚWIECIE NIEUCHWYTNY, POZNAJEMY CIĘ ŚWIECIE NIEPOZNAWALNY” Francis Thomson. Same karty są bardzo stare i ich historia sięga IV wieku!.

O tarocie historii oraz możliwościach można długo pisać ja jednak chciała bym poruszyć prze de wszystkim aspekt ezoteryczny jako środek dywinacyjny i rozwój duchowy.

Dzięki kartom Tarota poznajemy swoją podświadomość, ale i uczciwość i szczerość, poznajemy również mechanizmy swojego postępowania. Kontakt z kartami prowadzi do rozwoju duchowego pod warunkiem iż do kart podchodzi się poważnie!. Carl Gustaw Jung wybitny psycholog i człowiek który interesował się bardzo Ezoteryka zdefiniował archetypy naszej podświadomości i miedzy innymi mówi iż by karty przekazywały nam informację to musimy się z nimi łączyć na poziomie podświadomości ale i z odpowiednim szacunkiem do samych kart. Widziałam w swojej pracy tak zwanych „Tarocistów” którzy kładli karty nie mając bladego pojęcia co one chcą przekazać, i nawet jeśli ktoś nauczy się samych znaczeń poszczególnych kart to i tak wiedza moim zdaniem bezużyteczna, dlaczego właśnie dla tego iż nie ma połączenia na poziomie podświadomości niektórzy nazywają to darem. Można by mnożyć i opowiadać takie przykłady.

Bardzo ważne są również intencje osoby pytającej.

Zdarza iż jedna osoba zadaje to samo pytanie w tym samym czasie kilku tarocistą, nie wydaje mi się by karty odpowiadały wówczas prawdziwie. Tarot ma swoje zasady i trzeba być w stosunku do niego uczciwym jeśli dostałeś raz odpowiedź to nie pytaj sto razy o to samo ! Trzeba odczekać minimum 3 miesiące.

Kolejną ważna informacją jest to, iż NIE MŻEMY PODEJMOWAĆ ZA NIKOGO DEZYCJI, możemy tylko radzić, wskazać drogę, co często mija się z oczekiwaniami pytających. Zawsze staramy się być jak najbliżej prawdy chociaż jesteśmy ludźmi i możemy się czasem odrobinkę pomylić 🙂 z całego serca życzę by działo się to jednak jak najrzadziej.

I już na koniec by z puentować moją wypowiedź, jedna z ulubionych moich kart Głupiec – oznacza początek i koniec, zawsze przypomina mi o tym że uczymy się całe życie.

Wróżka CZANDRA

listopad 2018

Jeśli masz pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zgoda

9 + 1 =

Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram