Witaj w świecie Magii i Nauki

Portal łączący strefę Ciała i Ducha

STREFA MAGII

TOTALNA BIOLOGIA

ARTYKUŁY

WARSZTATY

SPOTKANIA

TOTALNA BIOLOGIA – O NADWADZE

 

Jedz i chudnij

Nadwaga nie ma związku z jedzeniem! Co za ulga, prawda?

Ale jeśli tak, to czemu wciąż wracamy do dawnej sylwetki, kiedy tylko kończymy z dietą? Bo głęboko, na dnie duszy, schowane są nasze sekretne emocje. Odszukaj je, a waga sama spadnie!To odkrycie Totalnej Biologii/Recall Healing, którego autorem jest wspaniały terapeuta z Kanady – dr Gilbert Renaud. Dzięki jego pracy badawczej, tysięcy przeprowadzonych sesji z ludźmi w różnym wieku i z różnymi schorzeniami – mamy dziś dostęp do unikatowej, niezwykłej wiedzy. Dotyczy ona także nadwagi i nadmiernej chudości. A oto historia Justyny: całe życie waży o 18 kilo za dużo. Już dwa razy udało się jej zrzucić nadwyżkę żeby w końcu, ponownie do niej wrócić. Pytanie, dlaczego zawsze przybiera dokładnie 18 kilogramów, przywiodło ją na warsztaty z Recall Healing/Totalnej Biologii.

– Mamy ciało nie takie jakie chcemy, ale jakiego potrzebujemy – stawia przewrotną tezę dr Gilbert Renaud.

– To, jak wyglądamy, zaplanował dla nas, z konkretnych powodów, nasz biologiczny mózg.

Ale jakie to powody, które jednym dają upragnioną chudość, zaś innym oponkę na brzuchu? Warto uważnie prześledzić te biologiczne zależności, bo ich odkrycie, pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na własne ciało. I w końcu pozbyć się na zawsze kilogramów, bez stosowania drakońskich diet.

Po pierwsze – porzucenie.

To główny konflikt nadwagi! W biologii, ludzki noworodek nie przetrwa bez ciągłej opieki Tylko bliskość i dotyk „skóra do skóry” zapewniają mu przeżycie. Te dzieci, które nie miały na to szans, bo np. zostały z umieszczone w inkubatorze, zwiększają swoją masę, bo czują zagrożenie. Jako większe łatwiej zostaną zauważone przez matkę.

Mózg dziecka działa automatycznie, reaguje na niebezpieczeństwo wyłącznie z poziomu biologii. Dzieje się tak również w sytuacji walki, co łatwo zaobserwować w świecie zwierząt. Gdy dochodzi do konfrontacji, osobniki „stawiają sierść” i stroszą pióra, żeby objętością zrobić wrażenie na wrogu. Jest szansa, że przeciwnik przestraszy się „masy” i do walki jednak nie dojdzie. Kiedy ta z różnych powodów jest niemożliwa, mózg podejmuje decyzję przeciwną: być na tyle szczupłym i małym, aby bezpiecznie schować się przed drapieżnikiem w mysią dziurę.

Gdy jesteśmy lżejsi – szybciej biegamy!

Tego, że rzeczywisty drapieżnik nie istnieje, a maluch znajduje się z reguły w bezpiecznych warunkach, nasz automatyczny mózg po prostu nie wie. Ciągle wszak korzysta z archaicznych programów, gdzie przez miliony lat ewolucji, zostały zapisane rozwiązania sprawdzone z punktu widzenia przetrwania. Skoro raz się udało, to znaczy, że to działa!

Zaprogramowany konflikt porzucenia będzie do nas powracał cyklicznie: zawsze wtedy, kiedy poczujemy się samotni, zostawieni, bez wsparcia bliskiej osoby. Mózg natychmiast ofiaruje swoją pomoc i namnoży komórki tłuszczowe. Ciało wyraża wówczas taką emocję: „Gdy stanę się większa, będę bliżej tego, kogo kocham. Kontakt zostanie nawiązany”. Justyna mówi, że po raz pierwszy, na warsztatach zrozumiała dlaczego przytyła po ślubie.

A Wy także chcielibyście to wiedzieć?

Przyjdźcie na warsztaty!

Jeśli masz pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zgoda

11 + 12 =

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram